روانشناس نفیسه صاحبی

روان شناس وزوج درمانگر،مشاوره ی پیش ازازدواج،روابط بین فردی

تهران

  • امتیاز
  • کامنت
  • تهران

مشاوره خانواده آنلاین و معرفی بهترین مشاوره خانواده در تهران

مشاوره خانواده روشی برای ایجاد و حفظ روابط خانوادگی سالم و کاربردی است و هدف آن، شناسایی و رفع مشکلات موجود در خانواده است. این مشکلات می توانند عاطفی، روانی یا رفتاری باشد. بسیاری از رویکردهای مشاوره خانواده، از نظریه سیستم خانواده سرچشمه می گیرد. این نشان می دهد که خانواده ها بیشتر به صورت سیستم عمل می کنند تا به صورت افراد مستقل از یکدیگر. بر اساس تئوری سیستم های خانواده، تغییر در یکی از اعضای خانواده بر سایر بخش های خانواده نیز تاثیر می گذارد.

مشاوره قبل از ازدواج می تواند به طرفین اطمینان دهد که رابطه ای قوی و سالم خواهند داشت و در واقع شانس بیشتری برای یک ازدواج پایدار و رضایت بخش به آن ها می دهد

مشاوره خانواده

هدف مشاوره خانواده

هدف بهترین مشاوره خانواده در تهران و شهرستان ها ارتقای تفاهم و همکاری بین اعضای خانواده به منظور حل مشکلات است. هنگامی که خانواده منبع مشکل را کشف می کند، اعضاء می توانند یاد بگیرند که از کودک و سایر اعضای خانواده حمایت کنند و فعالانه روی به حداقل رساندن یا تغییر شرایطی که به رفتار ناسازگار کمک می کند، کار کنند. خانواده ها می توانند در صورت تجربه هر رویداد استرس زا که ممکن است روابط خانوادگی را تحت فشار قرار دهند، مانند مشکلات مالی، طلاق یا مرگ یکی از عزیزان، از مشاوره بهره مند شوند. علاوه بر این در خانواده درمانی، نگرانی‌های مربوط به سلامت روانی که بر کل خانواده تأثیر می‌گذارد، مانند افسردگی، سوء مصرف مواد، بیماری‌های مزمن یا نگرانی‌های روزمره مانند مشکلات ارتباطی، تعارضات بین فردی یا مشکلات رفتاری در کودکان حل و فصل می شود.

فواید مشاوره خانواده

هدف بهترین مشاوره خانواده رسیدگی به مسائل روانی، رفتاری و عاطفی است که باعث بروز مشکلات خانوادگی می شود. اعضای خانواده برای ایجاد و حفظ یک رابطه سالم، با یک درمانگر در ارتباط خواهند بود. مزایای مشاوره در هر خانواده متفاوت است و می توانند شامل موارد زیر باشند: • ایجاد مرزهای سالم • بهبود ارتباطات • تعریف نقش یک نفر در خانواده • بهبود پویایی و روابط خانوادگی • ارائه قدرت و ابزار کنار آمدن به اعضای خانواده • پرداختن به تعاملات ناکارآمد • بهبود توانایی خانواده در حل مسئله

مهم ترین مسائل کودکان در مشاوره

تحقیقات نشان می دهد که مشاوره خانواده به طور موثر به موضوع کودکان می پردازد که عبارتند از: • اختلالات رفتاری • اعتیاد به مواد • رفتار خلافکارانه

دلایل رفتن افراد به مشاوره خانواده

مشاوره خانواده می تواند به افرادی که مشکلات روانی دارند نیز کمک کند. مطالعات نشان داده که خانواده ها ممکن است مشاوره را به دلایل زیر مفید بدانند: • مشکل در برقراری ارتباط یا ابراز احساسات • درگیری بین خواهر و برادر • والدین ناسازگار • مشکلات زناشویی • ایجاد یک رابطه عملی و سالم پس از طلاق • سازگاری با یک تغییر بزرگ • نحوه برخورد مناسب با یک بیماری مزمن یا مرگ در خانواده به طور خلاصه، هدف از بهترین مشاوره خانواده رسیدگی به مشکلات اساسی است که باعث بروز اختلافات در خانواده می شود. انواع مختلفی از خانواده درمانی وجود دارد. مشکلات مختلف خانوادگی ممکن است به انواع خاصی از مشاوره نیاز داشته باشد.

چه انتظارتی می توان از مشاوره خانواده داشت؟

مشاور در اولین قرار ملاقات از شما می‌خواهد در مورد آنچه رخ داده و آنچه را که می‌خواهید تغییر دهید صحبت کنید. از اینجا به بعد تحت نظارت مشاور کار خواهید کرد تا تصمیم بگیرید که چه اتفاقی باید بیفتد. مشاوره برای هر کس می تواند یک تجربه جدید باشد و آنچه که در جلسات مشاوره شما رخ می دهد بستگی زیادی به این دارد که به دنبال چه نتیجه ای هستید و نیازهای ویژه خانواده شما چیست. می توانید از بهترین مشاوره خانواده انتظار داشته باشید که به شما کمک کند روابط محکم تری بین از اعضای خانواده ایجاد کنید تا بتوانید به عنوان یک تیم با هم کار کنید. خانواده ها اغلب یکسری الگوهای ارتباطی یا رفتاری دارند که منجر به درگیری های مکرر می شود. ممکن است گاهی اوقات آسیب یا بحران زمینه ای وجود داشته باشد مانند اعتیاد، طلاق، بحران های مالی یا مشکلات رفتاری کودکان که در خلال آن، خانواده متوجه می شود به تنهایی قادر به مقابله با آن ها نیست. در این هنگام است که می توانید از طریق مشاوره نقش ها، قوانین و الگوهای رفتاری خانواده خود را کشف کنید و مسائلی را که منجر به درگیری می شوند شناسایی خواهید کرد. مشاور، به بهبود توانایی خانواده در حل مشکلات و برقراری ارتباط کمک می کند تا بتوان محیطی سالم تر، دوست داشتنی و حمایت کننده داشت.

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین

در دنیایی دیجیتالی امروز، مشاوره آنلاین به افراد این فرصت را می‌دهد تا نسبت به روش های سنتی گذشته در مراجعه به مطب ها، در محیطی راحت ‌تر و ایمن تر به درمان بپردازند. همانطور که دنیای ما روز به روز دیجیتالی تر می شود، چشم انداز مشاوره نیز تغییر می کند. کسانی که به دنبال درمان هستند لزوما مجبور نیستند برای دریافت کمک، به مطب مراجعه کنند. امروزه خدمات روانشناختی بیش از هر زمان دیگری در دسترس هستند، اما قبل از پرداختن به این نوع درمان باید چند نکته را در نظر داشته باشید. مشاوره آنلاین نیز مانند مشاوره سنتی که به صورت حضوری انجام می‌شود، عبارتست از خدمات بهداشت روان که از طریق رسانه‌های آنلاین مانند اپلیکیشن‌های موبایل، کنفرانس‌های ویدئویی، پیام‌های متنی، ایمیل یا هر پلتفرمی که در آن مکالمه به صورت مجازی انجام می‌شود. سایت موسسه روانشناسی نفیسه صاحبی یکی از مراکز مشاوره خانواده تهران است و خدمات مشاوره ای را بصورت حضوری، تلفنی،آنلاین،تصویری ارائه می دهد.

دلایل استفاده افراد از مشاوره آنلاین

از آنجا که سلامت روان چیزی محرمانه و شخصی است به همین دلیل برخی ممکن است برای ابراز موضوعاتی مانند احساسات، مسائل شخصی و اهداف خود، از طریق اینترنت بیشتر احساس راحتی کنند تا به صورت رو در رو. بیمار می تواند درمان را در کمال آسایش و آرامش در خانه خود تجربه کند برخی مشاوران نیز می توانند راهکارهای درمان را خارج از ساعات کاری سنتی ارائه دهند. راحتی و دسترسی به این خدمات، به افراد بیشتری امکان می دهد تا به دنبال درمان باشند و به درمانگران نیز اجازه می دهد تا تمرینات و توصیه های خود را بیشتر انتشار دهند. مشاوره می تواند برای بهبود سلامت روان بسیار مفید باشد و نکته جالب در مورد پیشرفت های انجام شده در تکنولوژی این است که اکنون حتی می توانید آنلاین به مشاوره آنلاین دسترسی داشته باشید.

مزیت های مشاوره آنلاین نسبت به مشاوره حضوری

حریم خصوصی

می توانید از درمان با کیفیت در حریم خصوصی خانه خود لذت ببرید و مطمئن باشید که پلت فرم ها ایمنی لازم را دارند بنابراین تمام سوابق و پرونده شما محرمانه باقی خواهد ماند.

راحتی در مشاوره آنلاین

از آنجایی که کنترل محیط در دست شما است، می توانید آن را طوری تنظیم کنید که جلسه را تا حد امکان راحت کنید. دما، محل نشستن، نور و سایر المان ها را طوری بچینید تا درمان به گونه ای انجام شود که احساس خوبی در شما ایجاد کند. راحتی در جلسه و داشتن یک تجربه خوب شخصی می تواند به شما کمک کند روی کاری که می خواهید انجام دهید تمرکز بهتر و بیشتری داشته باشید.

سرعت خدمات در مشاوره آنلاین

زمانی که شدیدا نیاز به کسی دارید که بتوانید با او صحبت کرده و مشکل خود را بیان کنید در آن صورت انتظار در مطب یا محیط های اطراف آن می تواند استرس شما را بیشتر کند و فکر و خیال به سراغ شما بیاید. بهترین حالت این است که حداکثر ظرف 24 تا 48 ساعت به مشاور یا درمانگری که نیاز دارید وصل شوید.

تماس آنلاین با مشاور

تماس آنلاین با درمانگر به شما احساس آرامش بسیاری می دهد. زمانی را که باید برای رفتن به مطب صرف کنید حذف می‌کند، می‌توان مابین جلسات، تماس گرفت و همواره مطمئن بود که یک نفر حامی وجود دارد که کمکتان کند.

ارتباط شخصی با درمانگر

مادامی که مشاوره آنلاین خود را دریافت می کنید، از ارتباط شخصی با درمانگر خود نیز لذت می برید. درمانگر همچنان می‌تواند چهره شما را ببیند و حالات و نشانه‌های بصری شما را دریافت کند، و مثل یک تماس تلفنی نیست که نتوان حالات ظاهری فرد را مشاهده و تحلیل کرد. در یک تماس صرفا تلفنی، فقط صدای مخاطب شنیده می شود و نشانه ها و حالات چهره خبری نیست.

اثربخشی

مطالعاتی توسط E-Mental Health در کانادا نشان داده که ارائه خدمات آنلاین در زمینه بهداشت و سلامت روان می تواند به اندازه درمان سنتی رو در رو که توسط متخصصان بالینی انجام می شد موثر باشد. این روش نه تنها آسان است، بلکه کارآمد نیز می باشد.

مشاوره آنلاین خانواده

مشاوره آنلاین خانواده

یکی از روش های جدید مشاوره خانواده، مشاوره خانواده آنلاین است. مشاوره خانواده آنلاین می تواند کارکردی به خوبی مراجعه حضوری داشته باشد و حتی در برخی موارد بهتر از آن نیز باشد. مراجعه حضوری به مرکز مشاوره خانواده دارای محاسن زیادی است، اما در صورتی که شما مایل هستید در شرایط بازتر و راحت تری با مشاور خود صحبت کنید، می توانید از خدمات مشاوره خانواده آنلاین نیز استفاده کنید.

مزایای استفاده از مشاوره خانواده آنلاین

مهم نیست چه مشکلی در خانواده شما وجود داشته باشد. مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره خانواده تلفنی می تواند به شما در مرتب سازی و درک بهتر مشکلات کمک کند. شاید شما احساس کنید که اعضای خانواده شما برای کنار هم بودن وقت کافی ندارند. شاید هم شدت مشکلات و تنش به حدی باشد که اعضای خانواده نتوانند کنار هم درباره آن صحبت کنند. هم چنین در برخی از موارد مشکلاتی وجود دارد (مانند خیانت) که شما ترجیح می دهید اعضای خانواده در یک اتاق مشترک با یکدیگر روبرو نشوند. مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره خانواده تلفنی به شما کمک می کند تا شما و اعضای خانواده تان بتوانید در هر زمانی که راحت هستید به مکالمه آنلاین و تلفنی با مشاور بپیوندید. تاکنون هزاران خانواده در حالی که در منزل خود بوده اند توانسته اند از خدمات مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره خانواده تلفنی استفاده کنند و کمک های لازم را دریافت کنند. این روش به خصوص برای کسانی مفید است که از صحبت کردن های طولانی وحشت دارند و یا برای منظم کردن افکار خود نیاز به وقفه های زمانی دارند. در این صورت آن ها حتی می توانند در میان جلسات مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره خانواده تلفنی به تماشای تلویزیون بپردازند.

مشاور و درمانگر

مشاور و درمانگر ذیصلاح می تواند به شما کمک کند تا افکار و احساسات خود را کشف کرده و بفهمید که چرا طرز تفکر و احساسی خاص دارید. خیلی اوقات ما کسی را نداریم که بتوانیم عمیق ترین افکار و احساسات خود را با او در میان بگذاریم. صحبت کردن با دوستان و خانواده می تواند تا حدی کمک کند، اما اغلب نمی توانیم صادقانه در مورد عمیق ترین احساسات خود با نزدیکانمان صحبت نمی کنیم. گاهی اوقات، به هنگام صحبت کردن با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده نمی توانید راحت در مورد مشکلات بحث کنید و همین مسئله می تواند شما را منزوی تر و گوشه گیرتر کند. داشتن کسی که به صحبت های شما گوش دهد و بتوانید به او اعتماد کنید تا در حل مشکلات کمک کند، بسیار ارزشمند است. بسیاری از مردم با یک مشاور یا درمانگر حرفه ای مجرب راحت تر صحبت می کنند. آنها هیچ ارتباطی با زندگی شما ندارند و بنابراین می توانند بدون قضاوت یا تعصب و به دور از پیش داوری به حرف هایتان گوش کنند. از آنجا که مشاور و درمانگر مجرب هیچ قضاوتی در مورد شما یا تجربیات زندگی شما ندارد بیان مشکلات برای شما آسان تر و راحت تر خواهد بود. اختصاص دادن زمان صرف کردن برای کمک به حل مشکلاتی که بر زندگی شما تأثیر می گذارند، نه تنها بیهوده نیست بلکه بسیار مفید و نتیجه بخش است.

مزایای مشاوره

• یک درمانگر خوب می تواند شما به پیش براند. • مشاوره زمان و فضای لازم برای حل مشکلاتتان را در اختیارتان می گذارد. • مشاوره به شما کمک می کند تا دیدگاه متفاوتی در مورد مشکلات و مسائل پیدا کنید. • محیطی امن، بدون قضاوت و محترمانه را برایتان فراهم می کند. • مشاوره می تواند به شما کمک کند رفاه و تعادل را در زندگی خود به دست آورید. • مشاوره اغلب باعث می شود مراجعه کننده با شفافیت بیشتری فکر کند و تصمیمات بهتری بگیرد. • مشاوره می تواند به بهبود و حفظ روابط کمک کند. • مشاوره به آزادسازی پتانسیل واقعی شما کمک می کند.